Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-01-26 10:51:44 przez system

Chór "Salt Singers" z MDK wyśpiewał I miejsce

W sobotę 24 stycznia w Miechowie miał miejsce VIII Miechowski Przegląd Pieśni Chóralnej, Kolęd i Pastorałek. W konkursie wziął udział m.in. Bocheński Chór Kameralny Salt Singers z Miejskiego Domu Kultury, który pod kierunkiem Macieja Kozłowskiego wywalczył I miejsce.

Jury konkursu w składzie: Sławomir Michaldo, Jolanta Sojka i Marcin Durman po wysłuchaniu uczestników przyznało miejsca w kategoriach: zespoły "wokalno-instrumentalne" oraz "chóry". W tej ostatniej najlepszy okazał się bocheński chór, który otrzymał dyplom oraz nagrodę pieniężną.

To nie pierwsza nagroda dla Bocheńskiego Chóru Kameralnego Salt Singers. Przypomnijmy, iż m.in. chór w 2006r. zdobył "Złotą strunę" podczas VIII Małopolskiego Konkursu Chórów w Niepołomicach. a w roku ubiegłym został ponownie laureatem tym razem Jubileuszowego X Małopolskiego Konkursy Chórów w Niepołomicach zdobywając "Srebrną strunę". Dodatkowo jednym z ciekawszych wydarzeń muzycznych minionego roku, w którym chór brał udział to koncert z okazji 650-lecia Niepołomic, gdzie wraz z innymi chórami, orkiestrą Opery Krakowskiej oraz solistami: Zbigniewem Wodeckim, Januszem Radkiem, Jackiem Wójcickim, Hanną Banaszak i Beatą Rybotycką zaśpiewał wspaniałe oratorium "Amabilis".

Istniejący od 2004r. chór Miejskiego Domu Kultury, ma charakter otwarty i rozwojowy, dlatego też w każdej chwili gotowy jest przyjąć do swojego grona nowych członków, pragnących rozwijać się wokalnie i muzycznie. Zatem zaproszenie do śpiewu w bocheńskim chórze skierowane jest do wszystkich, którzy tylko lubią i potrafią śpiewać.