Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-01-25 13:37:29 przez Czas2012

Czytelnia bocheńskiej Biblioteki znów otwarta - nowy wygląd i zasady korzystania

Od 25 stycznia 2021 r. Czytelnia dla Dorosłych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, po długotrwałym zamknięciu, ponownie otwarła się dla Czytelników.

W związku z jednak nadal utrzymywanym przez rząd stanem obostrzeń Czytelnia wznawia pracę w reżimie sanitarnym i z ograniczeniami.

Do odwołania będzie można korzystać z jej zasobów w ograniczonym wymiarze i nie będą dostępne wszystkie usługi – informuje dyrekcja Biblioteki.

W czasie gdy Czytelnia pozostawała zamknięta w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Bochnia zrealizowano projekt „Trzecie miejsce – strefą wypoczynku dla każdego”. Dzięki niemu Czytelnia została odnowiona, odświeżona, zyskała nowe meble i wyposażenie. Zostały również wydłużone godziny pracy działu. W czwartki Czytelnia zaprasza od godziny 8.00 do 19.00.

Oto tymczasowe zasady korzystania ze zbiorów.

Zasady korzystania z Czytelni dla Dorosłych w czasie epidemii:

  1. W Czytelni może przebywać maksymalnie 6 użytkowników.
  2. Korzystający z Czytelni są zobowiązani do: dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą, oraz zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób.
  3. Aby skorzystać z Czytelni należy okazać kartę biblioteczną.
  4. Dostępne są dwa stanowiska komputerowe, maksymalny czas korzystania z komputera przez użytkownika to 1 godzina dziennie.
  5. Rekomendujemy rezerwację zbiorów i miejsca w Czytelni, e-mailowo: czytelnia@biblioteka-bochnia.pl lub telefonicznie: 14 614 52 26.
  6. Obowiązują przerwy techniczne: poniedziałek – piątek, w godz.: 10.00 – 10.30, 13.00 – 13.30 i 16.00 – 16.30, w soboty przerwa techniczna w godz. 10.00 – 10.30.
  7. Wszystkie zwracane zbiory są poddawane co najmniej 3 – dniowej kwarantannie, w związku z tym nie wszystkie książki, widoczne w katalogu jako dostępne, można wypożyczyć.
  8. Kody do e-książek dostępne są na miejscu, lub można zamówić on – line pod adresem: czytelnia@biblioteka-bochnia.pl.