Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-03-14 19:47:02 przez system

Dzień Otwarty w bocheńskiej "dwójce"

12 marca 2019 roku do Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasach pierwszych i oddziałach przedszkolnych.

Dzień Otwarty rozpoczął się od zaprezentowania bogatej oferty szkoły, którą przedstawił Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, panią mgr Agnieszką Kołacz. Prezentacja multimedialna w interesujący sposób ukazała ogromną bazę dydaktyczną szkoły i różnorodność zajęć pozalekcyjnych.

Prawdziwe emocje zwłaszcza wśród najmłodszych wzbudziło przedstawienie pt. „Dom mody”, które przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawców mgr Grażyny Błaszak, mgr Doroty Więcek, mgr Anny Wetuli i mgr Anny Tokarz. Montaż słowno-muzyczny połączony z pokazem mody cieszył się ogromnym zainteresowaniem wywołując uśmiech i zachwyt na twarzach oglądających.

Pod opieką nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej przyszli uczniowie zwiedzali klasy lekcyjne, pracownie, bibliotekę oraz świetlicę szkolną. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które z zaangażowaniem odpowiadali nauczyciele oraz wychowawcy. W czasie, w którym dzieci zapoznawały się z budynkiem szkoły, ich rodzice wysłuchali pana dyrektora szkoły mgr Zbigniewa Solaka, który przedstawił jak przebiega proces rekrutacyjny oraz pani pedagog mgr Teresy Zaniewskiej, która wygłosiła krótką prelekcję dotyczącą dojrzałości szkolnej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców oraz odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.