Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-11-30 19:40:35 przez system

Dzień Pluszowego Misia w Dwójce

29 listopada do Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Bochni wraz z uczniami zawitały małe i duże, nowe i już wysłużone, brązowe i kolorowe ale przez wszystkich lubiane pluszowe misie.

Dzień Pluszowego Misia obchodzono już po raz drugi. Ilość pluszowych przyjaciół była imponująca!

Dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Przy dźwiękach misiowych przebojów, bajkach, zagadkach, zabawach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, bawili się nie tylko najmłodsi uczniowie.

Tegorocznym obchodom towarzyszył konkurs pt: „Uszyj Misia” z przeznaczeniem na aukcję charytatywną wspomagającą specjalistyczną terapię naszego ucznia Michała z klasy 5. Jak zawsze nasi uczniowie we wsparciu rodziców z zaangażowaniem włączyli się do akcji. Komisja konkursowa z trudem wyłoniła zwycięzców, ponieważ wszystkie misie były piękne, pomysłowe i bardzo wyjątkowe.

Laureatom konkursu oraz klasom wyróżnionym za Wielkie Serca nagrody wręczył Dyrektor Szkoły Zbigniew Solak.

Radosnemu świętowaniu przyświecał także inny szlachetny cel, jakim była zbiórka pluszaków na prezenty gwiazdkowe dla dzieci mieszkających na Litwie oraz podopiecznych Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku. W sumie zebrano 370 misiowych przyjaciół.