Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-06-14 20:00:39 przez system

I Interaktywny Turniej wiedzy o Powiecie Bocheńskim

Wielkie emocje i ciekawa rywalizacja towarzyszyła uczestnikom I Interaktywnego Teleturnieju wiedzy o Powiecie Bocheńskim organizowanego w ramach 20 – lecia Powiatu Bocheńskiego. W rywalizacji wzięło udział 28 uczestników, którzy mogli wykazać się wiedzą na temat naszego powiatu.

Mistrzynią wiedzy o powiecie została Aleksandra Spyrka z I LO.Uczestnicy czyli uczniowie szkół z Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 3, I Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Bochni oraz Orkiestra Baczków tworzyli 4 osobowe zespoły. Każdy uczestnik otrzymał tablet za pomocą którego udzielał odpowiedzi na pytania wyświetlane na ekranie. Dzięki świetnej oprawie muzycznej i grze świateł uczestnicy i dopingująca ich publiczność mogli poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju.

Pytania były różne. Jedne łatwiejsze jak np. to z ilu gmin składa się powiat oraz inne trochę trudniejsze jak np. wiek postania szybu Floris czy kiedy po raz pierwszy powstała jednostka administracyjna o nazwie Powiat Bocheński. Zagadnienia dotyczyły wiedzy historycznej, samorządowej, przyrodniczej jak również turystycznej. Po każdym pytaniu na ekranie prezentowano wyniki, zarówno indywidualne jak i grupowe, co tylko wzmagało ducha rywalizacji.

W tym roku postanowiliśmy w szczególny sposób uhonorować jubileusz 20 lecia powiatu bocheńskiego. Z tej okazji przygotowano kilkanaście wydarzeń czy akcji, które będą realizowane przez cały rok. Kilka z nich już się odbyło, a niektóre jeszcze przed nami. Uznaliśmy, wspólnie z biurem promocji, że 20 lecie powiatu jest także dobrą okazją do zaangażowania młodzieży do głębszego poznania jego historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, osiągnięć oraz ważnych inwestycji. Stąd postanowiliśmy zaprosić uczniów do udziału w interaktywnym turnieju wiedzy – wyjaśnia Adam Korta starosta bocheński.

Rywalizacja odbywała się dwutorowo czyli indywidualnie oraz zespołowo. Najlepsza okazała się reprezentacja I LO - Aleksandra Spyrka i Milena Władek, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, zdobywając podium, a w rywalizacji zespołowej, Orkiestra Baczków zdeklasowała pozostałe grupy.

Poniżej wyniki:

Rywalizacja indywidualna
I miejsce Aleksandra Spyrka (I LO Bochnia)
II miejsce Milena Władek (I LO Bochnia)
III miejsce Dominik Radoń (absolwent I LO Bochnia, ale reprezentujący Orkiestrę z Baczkowa)
IV miejsce Norbert Czubek (ZSP Nr 2 w Brzesku, ale reprezentujący Orkiestrę z Baczkowa)
V miejsce Aleksandra Szal (ZS Nr 1, ale reprezentowała Orkiestrę z Baczkowa)

Rywalizacja grupowa:
I miejsce Orkiestra Baczków
II miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
III miejsce Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni
IV miejsce Zespół Szkół Nr 3 im. Józefa Tischnera w Bochni
V miejsce Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni
VI miejsce II Liceum ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni
VII miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Łapanowie

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Bochni.