Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-02-10 04:36:38 przez system

Igraszki z fakturą, światłem i kolorem

Po udanym ubiegłotygodniowym otwarciu wystawy rzeźby i rysunku Marcina Siwego Miejski Dom Kultury już zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem zaprezentujemy prace pani Marii Jagły, z domu Szaraj, mieszkającej w naszym mieście.

Pani Maria od zawsze interesowała się sztuką, szczególnie malarstwem. Swe pasje rozpoczęła profesjonalnie realizować, podejmując naukę w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Nieustannie swą twórczość wcielała w życie w zaciszu domowym. Lubi wyzwania. Jak sama wspomina, w swych pracach lubi eksperymentować ze światłem i fakturą.
Malarka, poprzez kolor, światło, spojrzenie, wyraz twarzy, ruch, ekspresję pragnie obudzić w innych wyobraźnię Malarstwo łączy z różnymi materiałami, które nadają obrazom jeszcze ciekawszą formę. Technikę malarską w dalszym ciągu udoskonala. O swoich obrazach mówi, że każdy z nich musi mieć duszę. Poprzez kolor, światło, spojrzenie, wyraz twarzy, ruch, ekspresję pragnie obudzić w innych wyobraźnię i choć na chwilę pozwolić im zapomnieć o troskach i zmartwieniach. Swe obrazy tworzyła do tej chwili dla siebie i swoich znajomych. W tym, co robi, odnalazła siebie. Malarstwo bowiem traktuje jako relaks i spełnianie potrzeb duchowych i kulturalnych. Teraz poczuła chęć ukazania swej twórczości dla większej rzeszy ludzi. W chwili obecnej pragnie realizować swoje pomysły twórcze z większą niż dotychczas intensywnością.

Tytuł wystawy: Igraszki z fakturą, światłem i kolorem.
Wernisaż wystawy - Sala Kameralna MDK, czwartek, 12 lutego, godz. 16.30.