Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-17 09:47:32 przez system

II Festiwal Piosenki - Integracja malowana dźwiękiem

Wygląda na to, że Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" na stałe wejdzie do kalendarza imprez kulturalnych Bochni. Przed kilkoma dniami odbyła się co prawda dopiero druga impreza pod tym hasłem, ale patrząc na entuzjazm wykonawców i zaangażowanie organizatorów można mieć pewność, że kolejne integracyjne święto piosenki znów będzie lepsze od poprzedniego.

Nie mylił się więc starosta Jacek Pająk, który na zakończenie pierwszego festiwalu wyraził nadzieję, że będzie to impreza cykliczna.
Festiwal - przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bochni oraz sponsorów - zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wraz z działającym przy tej placówce Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Kropla Dobroci".

Tegoroczna formuła zakładała, że impreza będzie trwać dwa dni. Tak też się stało. Pierwszy dzień został poświęcony na warsztaty muzyczne prowadzone przez jurorów: Renatę Przemyk, Marka Piekarczyka, Marka Pacułę, Elę Dębską, Tadeusza Klimonda, Renatę Przemyk i Macieja Zembatego. Dwoje ostatnich artystów dało też w Oratorium św. Kingi wspaniałe koncerty. Maciej Zembaty zagrał i zaśpiewał pierwszego dnia, a Renata Przemyk podbiła publiczność na zakończenie festiwalu — tuż po ogłoszeniu wyników i koncercie laureatów.
Jury, po wysłuchaniu ponad trzydziestu wykonawców postanowiło wyróżnić jedenastu z nich. Jak podkreślał przed ogłoszeniem werdyktu Marek Pacuła: "na wyróżnienie zasługują wszyscy uczestnicy — za radość i zaangażowanie". Ostatecznie jednak na liście wyróżnionych znaleźli się: Małgorzata Rządkowska (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy św. Jadwigi w Mielcu), Magdalena Kulijewicz (PSP w Łapanowie), Mariusz Jarotek (WTZ w Proszówkach), Adam Jarmuła (Gimnazjum Integracyjne w Tarnowie), Maja Łuc (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie), Anna Pastuczak (PG w Kamionnej), Przemysław Żaba (SP nr 2 w Bochni), , Zespół Teatralny "Chochliki" (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu), sześcioosobowa grupa z Zespołu Szkół Specjalnych w Zabrzu, Monika Gaworczyk (SOSW w Bochni) oraz grupa "Siódemka" z Zespołu Szkół Specjalnych w Katowicach. Z grupy wyróżnionych czterech pierwszych wykonawców zostało zaproszonych do udziału w koncercie laureatów.
Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary, Małopolskiego Kuratora Oświaty Artura Dzigańskiego oraz Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka.