Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-11-21 22:53:04 przez KacperGlod

Jakub Kuszlik odznaczony przez Urząd Marszałkowski

Urząd Marszałkowski podczas gali Święta Małopolski w Filharmonii Krakowskiej uroczyście wręczył pianiście z Bochni, Jakubowi Kuszlikowi, nagrodę "Polonia Minor".

Podczas uroczystej gali w Filharmonii Krakowskiej pianista Jakub Kuszlik odebrał Nagrodę „Polonia Minor” z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego i przewodniczącego SWM prof. Jana Tadeusza Dudy. Jakub Kuszlik jest laureatem IV nagrody na XVIII Konkursie Chopinowskim, a także nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na XVIII Konkursie Chopinowskim. Artysta jest wielokrotnym laureatem konkursów o randze międzynarodowej oraz stypendystą Fundacji Czarneckich i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii i Islandii.

Marszałek Witold Kozłowski dodał:
Dziękujemy dzisiaj za radość i wzruszenie, których źródłem były dla nas Pańskie występy. Jako Małopolanie jesteśmy dumni, że znalazł się Pan w gronie najlepszych uczestników tegorocznego Konkursu. To potwierdzenie, że niepospolity talent poparty systematyczną, ciężką pracą, przynosi wspaniałe owoce. Gratulując Panu dotychczasowych osiągnięć, w tym, w sposób szczególny, sukcesu w czasie XVIII Konkursu Chopinowskiego, życzę, aby w przyszłości udało się Panu zrealizować wszystkie plany i marzenia zarówno artystyczne, jak i osobiste.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego