Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-01-21 11:52:18 przez system

Jasełka z ULK-ą i przyjaciółmi

Zarząd Stowarzyszenia ULKA pragnie za naszym pośrednictwem zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu realizowanym w ramach współpracy łączącej Stowarzyszenie, Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni oraz grupę uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bochni.

Programy: "Dzieci — dzieciom" realizowany przez Bibliotekę oraz "Polscy Poeci dzieciom", będący częścią programu Równe Szanse - Kolorowa Akademia, realizowany przez Stowarzyszenie, zainspirowały młodych ludzi z kl. III c Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bochni do opracowania i wystawienia Jasełek, które dedykowane są wszystkim sympatykom, osobom zainteresowanym działalnością stowarzyszenia, a także każdemu, kto znajdzie chęć i czas spotkać się w piatek 30 stycznia o godzinie 17:00 w sali Klubu Biblioteki.
Organizatorzy pragną spędzić ten czas inaczej niż zazwyczaj w Kolorowej Akademii. Chcą, aby na tym uroczystym spotkaniu było nas więcej, abyśmy mogli obok Jasełek pośpiewać polskie kolędy, aby wszyscy razem: dzieci, rodzice, dziadkowie, osoby niepełnosprawne, chore, młodzież i dorośli, wszyscy, którym bliskie są nasze polskie tradycje bożonarodzeniowe spotkali się, przypomnieli sobie lata młodości, rodzinny dom, posłuchali, jak dziś młodzi ludzie interpretują stare, znane nam teksty kolęd i pastorałek i włączyli się do śpiewu. Niech będzie to wieczór pełen spontaniczności, radości i uśmiechu, a obecność dzieci niech utwierdza nas w przekonaniu, że wszystkie te wartości warto pielęgnować.