Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2008-11-18 07:49:59 przez system

Kino "Regis" zaprasza

Pod znakiem filmu amerykańskiego upłynie najbliższe dwa tygodnie w kinie "Regis". Będziemy mogli obejrzeć jeden film obyczajowy: "Hight school musical 3: ostatnia klasa" oraz horror pod znamiennym tytułem: "Piła V". Jedynym europejskim dziełem będzie francusko-serbska komedia zatytułowana "Obiecaj mi!" w reżyserii słynnego Emira Kusturicy.

A oto szczegółowy repertuar kina:

21.11 - 26.11

HIGH SCHOOL MUSICAL 3: OSTATNIA KLASA
Usa; 2008
Familijny, Musical, Obyczajowy; 100 min.
Reż. Kenny Ortega
Obsada: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale
Od 12 lat (polski dubbing)
Duża Sala: godz. 16.30 i 18.30

W trzeciej części przebojowej serii jej młodzi bohaterowie stają przed dylematem wyboru studiów. Troy i Gabriella mają wyjechać a różne uczelnie i nie wiadomo, jak wpłynie to na ich związek. Uczniowie East High przygotowują wiosenne przedstawienie, które ędzie opowiadać o ich doświadczeniach, nadziejach i obawach. Nowa muzyka i wspaniała choreografia — tym razem do zobaczenia tylko w kinach!

OBIECAJ MI!
Francja, Serbia; 2007
Komedia obycz.; 127 min.
Reż. Emir Kusturica
Obsada: Uros Milovanovic, Marija Petronijevic, Aleksandar Berček
Od 15 lat
Mała Sala: godz. 19.00

"Obiecaj mi!" to pełna temperamentu, nieposkromionej bałkańskiej energii i absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu rawdziwej miłości.T

Twórca takich filmów, jak "Underground", "Czarny kot, biały kot" czy "Arizona Dream" przedstawia komedię o inicjacji, a także zderzeniu tradycji z nowoczesnością.

Dwukrotny zdobywca Złotej Palmy powraca na ekrany niezwykle życiową, pełną mocy i wyjątkowego humoru baśnią filmową. To opowieść o chłopaku ze wsi, Tsane, którego dziadek przed swoją śmiercią wysyła do miasta z misją - młodzieniec ma powrócić o domu z ikoną, podarunkiem i narzeczoną (!)."

28.11 - 03.12

HIGH SCHOOL MUSICAL 3: OSTATNIA KLASA
Usa; 2008
Familijny, Musical, Obyczajowy; 100 min.
Reż. Kenny Ortega
Obsada: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale
Od 12 lat (polski dubbing)
Duża Sala: godz. 16.30 i 18.30

PIŁA V
Usa; 2008
Horror; 92 min.

Reż. David Hackl
Obsada: Tobin Bell, Costas Mandylor, Scott Patterson
Od 18 lat
Mała Sala: godz.19.00

Hoffman (Costas Mandylor) jest pozornie ostatnią osobą, która przeżyła grę Jigsawa. W rzeczywistości to on kontynuuje dzieło Pana Układanki. Gdy jego sekret jest zagrożony Hoffman wyrusza na polowanie, w celu wyeliminowania wszystkich przegranych dla siebie zakończeń.