Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-11-09 22:57:09 przez system

Koncert pod Patrią

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na kolejną odsłonę Koncertu pod Patrią, który odbędzie się w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Gierczycach, w najbliższą niedzielę tj. 12 listopada o godz. 14:30.

Podczas koncertu wystąpi kwartet waltorniowy w składzie: Wojciech Kamionka, Jakub Ćwik, Juliusz Fill, Jacek Kukla oraz Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Poza repertuarem klasycznym (m.in. Benjamin Britten, Gustav Holst, Janusz Bielecki) w programie przewidziano pieśni patriotyczne.

Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego posiada w swoim repertuarze zarówno utwory klasyczne, jak i aranżacje muzyki filmowej oraz jazzowej. Jest jednym z nielicznych zespołów, który na własne potrzeby zamawia oryginalne kompozycje muzyki współczesnej. Na swoim koncie ma wiele występów krajowych i zagranicznych, m.in. w Niemczech, Francji i na Węgrzech. Regularnie występuje m.in. na scenie Filharmonii Krakowskiej i w Synagodze Tempel. Patronat honorowy nad koncertem objął Wójt Gminy Bochnia.