Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-11-23 20:11:52 przez system

Koncert Tony'ego Franklina i warsztaty

Już w niedzielę 25 listopada 2018r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni zagra słynny basista,Tony Franklin. Koncert rozpocznie sięo godzinie 19.00, a go poprzedzą warsztaty basowe z Tonym, które odbędą się w tym samym miejscu o godzinie 17.00.

Znany jako "Fretless Monster", Tony Franklin grał z wieloma największymi w historii muzyki, W 1984 roku zaistniał jako basista w supergrupie The Firm, z legendą gitary Jimmy Pagem, wokalistą Paulem Rodgersem i perkusistą Chrisem Sladem (AC /DC, Manfred Mann's Earth Band). Specyficzne brzmienie Franklina było charakterystycznym i natychmiast rozpoznawalnym elementem pierwszego hitu zespołu, Radioactive.Po dwóch hitowych albumach i znaczącym tournee z The Firm, Franklin grał w Blue Murder (John Sykes, Carmine Appice), Davidem Gilmourem, Kate Bush, Whitesnake, Royem Harperem, Patem Traversem, Tonym McAlpinem, Gary Hoeyem, Donną Lewis, Kenny Wayne Shepherdem, Derekiem Sherinianem, Vasco Rossi, Erosem Ramazzotti i wieloma innymi.
W styczniu 2006 roku Fender z dumą przedstawił Tony Franklin Signature Model Fretless Precision Bass, repliki modelu instrumentu który Franklin używał przez całą swoją karierę.Tony kończy nagrywanie solowego albumu, publikuje aplikacje edukacyjną i serię wideo z letniego wydania, Master Classes 2018, edukuje, komponuje, podróżuje i nagrywa, a będąc bardzo zapracowanym mówi: "dopiero się zaczęło! "

Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Bochni w cenie:
- koncert – 60,
- warsztaty – 50,
- w pakiecie oba bilety 100.

Z Tonym zagrają:
Nazzareno Zacconi guitar, Damiano Borgi vocals, Pino Liberti drums