Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-04-21 10:19:50 przez system

Krwawa Baśń - Intryga Przeznaczenia

23 i 30 kwietnia o godzinie 17.30 i 19.00 w bocheńskim kinie Regis będziemy mieli okazję zobaczyć kolejną bocheńską produkcję. Tym razem jest to dzieło Aleksandra Kropidłowskiego i Piotra Wiśniowskiego, oraz licznej grupy młodzieży z Bochni i okolic.

W ostatnie wakacje cała ekipa młodych amatorów kina bardzo ciężko pracowała kręcąc kolejne sceny filmu. Po zgromadzeniu około 570 GB danych nastąpiły długie miesiące montowania… Dzięki temu dzisiaj możemy zobaczyć i docenić efekt pracy tych młodych ludzi.

Fabuła filmu opiera się na odwiecznej walce dobra ze złem. Wszystko rozpoczyna się od zmartwychwstania Assura, który reaktywuje Hordy Ciemności. Ich odwieczni przeciwnicy — Zakon Światła musi znów podjąć walkę. W tym celu, po latach dołącza do nich zabójca Assura — Tyrion. Muszą oni wyrównać stare porachunki, a pojedynek między nimi, o którym mówiła przepowiednia, staje się głównym motywem. Przez film przewija się również wątek miłosny. Całość jest bardzo dobrze przemyślana, wszystko ma swoje przyczyny i skutki, czego dowiadujemy się z kolejnych scen. Bardzo dobrze wyreżyserowane walki, starannie przygotowane efekty specjalne, robią duże wrażenie i prowadzą do niespodziewanego zakończenia.