Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-01-22 19:53:38 przez system

Książka o Januszu Kuligu

Zbliża się 15 rocznica śmierci mistrza rajdowego, Jana Kuliga. Niemal w przeddzień tej rocznicy ukazała się książka Agnieszki Goli pt. "Niedokończona historia".

Jak pisze wydawca: "*jest to zbiór wywiadów o tragicznie zmarłym kierowcy rajdowym Januszu Kuligu. Trzykrotny mistrz Polski, wicemistrz Europy, dwukrotny wicemistrz Europy Centralnej oraz mistrz Słowacji. Jednak nie tytuły „zdobiły” Janusza, choć rajdy samochodowe były całym jego życiem. Janusz przede wszystkim był synem, mężem, ojcem, przyjacielem, szefem i cudownym człowiekiem. 13.02.2004 roku Janusz Kulig zginął na przejeździe kolejowym w Rzezawie. W dniu jego śmierci w motorsporcie zakończyła się pewna epoka. Od tego dnia rajdy samochodowe w Polsce już nigdy nie były takie same. *

"Niedokończona historia" to zbiór bardzo szczerych wywiadów z ludźmi, którzy byli najbliżej Mistrza. Rodzina, przyjaciele, team sportowy, rywale kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i jeden z największych rywali Janusza – Krzysztof Hołowczyc. Jaki prywatnie był Janusz Kulig? Dlaczego miał ukruszony przedni ząb? Skąd wzięła się ksywka Rysopis? Co działo się za kulisami największych rajdów? I jakie sposoby miał Kulig na swoich rywali? Tego wszystkiego dowiecie się z książki. "Niedokończona historia" – opowieści o Mistrzu Kuligu, które nigdy dotąd nie były publikowane w mediach".