Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-09 10:21:05 przez system

Kultura Na Widoku już dostępna w Bibliotece

W czytelni dla dorosłych oraz w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni są już dostępne plakaty, umożliwiające legalny dostęp do kultury. W ten sposób bocheńska Biblioteka włącza się w drugą edycję projektu „Kultura Na Widoku”, realizowanego przez Fundację Legalna Kultura.

„Kultura Na Widoku” to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, które do 11 października będą podróżowały po Polsce. Ta multimedialna biblioteka odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu na terenie całego kraju będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory.

W tej edycji „Kultura Na Widoku” rozszerza swój zasięg dzięki plakatom, z których będzie można pobrać wszystkie udostępniane utwory. Wpisując link do przeglądarki w urządzeniu mobilnym lub skanując z plakatu kod QR będzie można bezpłatnie lub w promocyjnej cenie, pobrać określony utwór. Po wpisaniu unikatowego adresu w przeglądarkę mobilną lub zeskanowaniu kodu QR użytkownik, w prostych etapach uzyska dostęp do wybranego utworu. Instrukcja użytkowania i informacje, jak pobierać utwory, znajdują się na stronie kulturanawidoku.pl oraz bezpośrednio na plakatach.

- Projekt ma na celu budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i jest skierowany do wszystkich – nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł. Sposób, w jaki każdy z nas korzysta z kultury, ma na nią ogromny wpływ. Korzystając z legalnych źródeł kultury możemy ją wspierać i współtworzyć, przyczyniając się tym samym do jej rozwoju – mówi dyrektyor bochenskiej Bibliooteki, Dorota Rzepka.