Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-12-13 00:11:36 przez KacperGlod

"Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci" - spotkanie ze Zbigniewem Pikułą

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Pikułą. Autor promować będzie swoją nową książkę o tytule "Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci".

Zbigniew Pikuła jest 60-letnim mieszkańcem podbocheńskich Majkowic, urodzonym w Bochni. Swoje pierwsze wiersze napisał będąc uczniem Technikum. Później na wiele lat zarzucił pisanie by wrócić do niego po latach. Dwukrotnie piastował funkcję radnego Gminy Bochnia. Obecnie przebywa na emeryturze i rozwija swoją wielką pasję jaką jest poezja. Pisze zarówno wiersze klasyczne, zarówno liryczne jak i satyryczne. Tworzy także fraszki, limeryki, humoreski. Bawi się słowem ujmując go w różne formy literackie: pantum, onamudaje, akwarymk. Współorganizuje wiele imprez kulturalno–środowiskowych. Chętnie gra na gitarze i śpiewa również własne teksty. Swoje wiersze wysyła na konkursy. Został nagrodzony w ponad dwudziestu ogólnopolskich konkursach literackich. W kilkunastu zajmował czołowe miejsca, a trzykrotnie był laureatem pierwszej nagrody.

Partnerami wydawnictwa książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”, są: firma MARKA sp. z o.o. prowadząca centra materiałów budowlanych PSB, markety PSB Mrówka, markety PSB Profi w Bochni, Nowym Wiśniczu oraz Krakowie.

Autor po raz kolejny będzie gościł w Bibliotece. W 2020 r. promował tu swój debiutancki zbiór poezji „Zebrałem się w tomik”, rok później wraz z Mateuszem Koprowskim wydał tomik satyryczny „Dwa waria(n)ty, czyli limeryczno-epistolograficzną wymianę myśli miedzy Mateuszem K. a Zbigniewem P.”. Teraz przyszedł czas na twórczość dla najmłodszych, którą opublikował pod tytułem „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”.

Podczas spotkania będzie można zakupić promowaną książkę i zdobyć autograf autora. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, tych najmłodszych i nieco starszych lecz młodych duchem. Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia o godzinie 17:30 w Sali Klubu Biblioteki mieszczącej się na I piętrze w budynku przy ul. Mickiewicza 5.

/media/user/images/upload/Grudzien/Grudzien 2022/318428333_511685367659597_323807006177934505_n.jpg

Fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni