Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-02-11 12:29:50 przez system

Miłość ci wszystko wybaczy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na kameralny wieczór poetycko-muzyczny ?Miłość ci wszystko wybaczy? we wtorek 17 lutego o godz. 18.00 w Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, pierwsze piętro.

Walentynki to święto zakochanych, obchodzone w Polsce od kilku lat. Dla jednych kiczowate, pełne serduszek i ckliwych piosenek, dla innych miłe i magiczne. Ludwik Wojtek Trzeciak interpretując piosenki, Iga Kaczmarek i Aleksandra Fortuna interpretując poezję, postarają się pokazać to święto z innej strony, nie komercyjnej lecz magicznej — muzycznej i poetyckiej. Przypomną najpiękniejsze piosenki wybitnych kompozytorów i zaprezentują utwory poetyckie opowiadające o miłości.

Ludwik Wojtek Trzeciak - nauczyciel i muzyk. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną oraz Studium Muzyczne przy Domu Kultury Pod Baranami w Krakowie, gdzie uzyskał uprawnienia instruktora muzyki. Był twórcą i dyrektorem Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Cerekwi. Pracował z zespołami młodzieżowymi i folklorystycznymi jako wokalista i instrumentalista. Wykonywał recitale w formie audycji umuzykalniających. W roku 1997 wstąpił do Stowarzyszenia Estradowego "Polest" i uzyskał status artysty estradowego o pseudonimie artystycznym Wojtek Soloski.

Iga Kaczmarek i Aleksandra Fortuna są uczennicami klasy o profilu humanistycznym I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Interesują się teatrem i literaturą, również anglojęzyczną. Szczególne miejsce w ich życiu zajmuje poezja.
Iga Kaczmarek jest laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego ,,Moje pierwsze wiersze" organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Wiking, oraz 1 miejsca w piątej edycji powiatowego konkursu "Od pierwszych wersów już na całe życie" organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni, oraz laureatką I miejsca w powiatowym konkursie recytatorskim poezji i prozy anglojęzycznej w Gimnazjum Nr 1 w Bochni.
Aleksandra Fortuna to finalistka i laureatka kuratoryjnego konkursu humanistycznego w szkole podstawowej i w gimnazjum oraz międzyszkolnych konkursów recytatorskich im. Zbigniewa Herberta w Trzcianie, wyróżniona w konkursie recytatorskim Herberta w liceum. Interesuje się przede wszystkim sportem, chce być dziennikarką sportową.