Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-01-07 12:51:19 przez system

Mroczne tajemnice Ziemi Bocheńskiej

Nie, to nie zapowiedź kolejnego artykułu Czesława Anioła lecz... premiery filmowej w kinie Regis. Będzie miała miejsce 15 stycznia o godz. 17-tej, i jest o tyle interesująca, że swoje pełnometrażowe dzieło zaprezentuje grupa licealistów z II Liceum Ogólnokształcącego.

Fabuła filmu zatytułowanego "Revival" przedstawia historię grupy przyjaciół, prowadzącej własny serwis informacyjny, który z czasem traci na popularności.Sytuacja ta zmusza pomysłodawców strony internetowej do zorganizowania afery medialnej. Jak się później okazuje, doskonałą ideą staje się zamieszczenie artykułu i zdjęć, które mają być dowodem na istnienie paranormalnych zjawisk w szkole, do której uczęszczają. Ku zdziwieniu redakcji, sytuacja z prostej historyjki o duchach przeradza się w samo-nakręcającą się maszynę plotek i legend o ponurej historii Bochni, co dodatkowo wzmaga liczbę odwiedzin na stronie internetowej i forum, przynosząc sukces młodym pismakom.
Bohaterowie wykorzystując ten fakt starają się zgromadzić materiał na kolejny artykuł, który pomoże zdobyć im jeszcze większy rozgłos. Nie wiedzą jednak o tym, że wplątują się w coś, co prowadzi ich do odkrycia pewnej mrocznej tajemnicy, skrytej gdzieś, w zapomnianych terenach Ziemi Bocheńskiej. Do tajemnicy, która stanie się ich przekleństwem.

Młodzi ludzie pod wodzą reżysera, Damiana Daty kręcili ten film przez pół roku. Podobno nakręcenie 2-minutowej sekwencji zajmowało im...6 godzin. Sam pomysł aby "ruszyć z motyką słońce" i stworzyć fabularny, pełnometrazowy film jest efektem pobytu autorów na warsztatach filmowych w Zakopanem. Czy film znajdzie uznanie w naszych - widowni oczach? Zobaczymy już w przyszły czwartek. Seanse będą dwa: o 17-tej i 19-tej. Film trwa 71 minut i - uwaga! - jest dozwolony od lat 15!

Grają: Damian Data, Michał Kołdras, Dawid Waligóra, Klaudia Wszołek, Dorota Walasek, Mateusz Kłóś, Katarzyna Romańska, Łukasz Panek, Marcin Chmielarski, Monika Szot.

Bilety w cenie 5 zł będzie można nabywać 8 stycznia w godzinach 16.00 - 17.00 i 15 stycznia w godzinach 16.00 - 17.30 u twórców filmu w kinie "Regis".