Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-04-16 19:18:25 przez system

Niepołomice: opowiedzą o podróży dookoła świata

24 kwietnia 2018 roku w ramach spotkań „Podróże małe i duże” Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach zaprasza na podróż dookoła świata.

Czterech mówców – czterech uczestników projektu: Wojciech Łopaciński wraz z żoną i dwójką dzieci opowie o niezwykłym wydarzeniu. Wykładowca uniwersytecki, szkoleniowiec i doświadczony manager zrezygnował z pracy i ruszył w roczną wyprawę dookoła świata, organizując niezwykły projekt. Podczas pokazu dowiemy się, jak zorganizować, zbudżetować i zrealizować roczną wyprawę z bardzo nietypowymi uczestnikami...

Brak doświadczenia, niski budżet, ograniczony czas i maksymalne ryzyko nie przeszkodziło zespołowi rodziny Łopacińskich objechać 42 państwa na 5 kontynentach świata. Pokonali autostopem i lokalnymi autobusami ponad 114 tysięcy kilometrów, a ich dzieci przeprowadziły w szkołach na całym świecie 28 prelekcji, opowiadając swoim rówieśnikom o Polsce i Toruniu, rodzinnej miejscowości.
Podczas wyprawy wspólnie zdobyli m.in. 6-tysięczny wulkan w Boliwii i najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro oraz dotarli do chilijskiej Puerto Williams, najdalej wysuniętej na południe osady świata, za co otrzymali nagrodę Prezydenta Torunia za promocję miasta i zostali nominowani do nagród Alchemika 2016 i Odkrywca 2016.

Informacje o prelegentach:Wojciech Łopaciński, doświadczony manager, wykładowca uniwersytecki i szkoleniowiec. Zrezygnował z pracy i rzucił się w realizację ryzykownego projektu. Eliza Łopacińska, urzędniczka w UM udowodniła, że osoby pracujące za biurkiem też mogą mieć fantazję i ruszyła w roczną wyprawę dookoła świata. Wojtuś i Łucja Łopacińscy zdecydowali się zostawić kolegów, babcie oraz kota Bolusia i towarzyszyć rodzicom w odkrywaniu świata.Więcej informacji o ich podróżach: www.lopacinskichswiat.pl
Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami. Będzie możliwość nabycia książek opowiadających o podróży Łopacińskich.

Wstęp wolny!