Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-12 07:38:55 przez system

O czym marzą przedszkolaki z Rajbrotu

Czerwiec to miesiąc szczególny dla dzieci. Począwszy od pierwszego dnia, który jest świętem dzieciaków, poprzez wspaniały smak truskawek i wreszcie nadejście długo wyczekiwanych wakacji, stanowi zapowiedź spełnienia się niektórych dziecięcych marzeń.

Aby poznać te marzenia Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Gorlitz-Zgorzelec zorganizowało konkurs rysunkowy skierowany do dzieci z Niemiec, Polski i Czech. Każde dziecko mogło przedstawić za pomocą dowolnej techniki swoje marzenie.
Konkurs rysunkowy, pomimo barier językowych i granic państw, połączył małych i dużych mieszkańców Europy oraz całego euroregionu wokół Gorlitz-Zgorzelca.
W konkursie wzięły również udział przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie. Oglądając ich prace można wywnioskować, że chłopcy marzą o podróżach balonem, samolotem, lub rakietą. Niektórzy z nich chcieliby być policjantami, strażakami albo skoczkami spadochronowymi. Dziewczynki chciałyby być księżniczkami, syrenkami - marzą również o wspaniałych wakacjach.
Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie jego wyników miało miejsce 1 czerwca w Zgorzelcu na Moście Staromiejskim, no i chyba w najskrytszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że wychowankowie rajbrockiego przedszkola zajmą w tym międzynarodowym konkursie czołowe miejsca.
W kategorii prac dzieci do lat 6 pierwsze miejsce zajął Kamilek Kramarz, który marzy o tym, by jeździć koparką. Natomiast na 3 miejscu znalazła się Agatka Trojan (na zdjęciu — z Kamilem), która namalowała wymarzone wakacje nad morzem.
Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na stronie www. malwettbewerb.europastadt.org
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie.