Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-03 09:49:11 przez system

Pasje, talenty, osobowości powiatu - rozstrzygnięcie konkursu

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu na prezentacje w II edycji konkursu pt: "Pasje, talenty i osobowości powiatu bocheńskiego".

Uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - do których konkurs był adresowany - mieli możliwość zaprezentować nietypowe pasje mieszkańców naszego powiatu, ich fascynacje i zainteresowania lub dorobek artystyczny.

Ocena prezentacji oparta była o analizę zastosowanych form wyrazu, sposobu i środków przedstawienia tematu, jak również kompozycję i ogólny efekt wizualny. Najciekawszą pracą okazała się prezentacja uczennicy II klasy Publicznego Gimnazjum w Łapanowie dotycząca pasji pana Tomasza Babrala, którą jest hodowla gołębi. Tej pasji poświęca swój wolny czas, zdobywając liczne nagrody na konkursach i pokazach. Prezentacja wykonana została w konwencji reportażu, a autorka która zainteresowała się osobą pana Babrala — mieszkańca gminy Trzciana - mówi, iż przygotowywała swoją pracę ponad miesiąc.
Drugie miejsce zajęła prezentacja Marcina Satoła i Dawida Kozaka z Technikum Informatycznego w Łapanowie, którzy zainteresowali się swoim krajanem - panem Janem Śliwą, organistą, miłośnikiem akordeonów, ale także pasjonatem - konserwatorem starych instrumentów. Trzecią nagrodzoną pracą była prezentacja w formie wywiadu która przedstawiała osobę pana Adolfa Pałkowskiego — myśliwego. Pracę wykonał Hubert Zajma z Zespołu Szkół Gminnych w Proszówkach. Wyróżnienia otrzymały uczennice z Gimnazjum Nr 1 w Bochni: Adrianna Skoczek za pracę o pani Wandzie Wątorskiej oraz Małgorzata Filipek i Adrianna Bryk za prezentację o Ludwiku Stasiaku. Wszystkie nagrodzone prace zostały wykonane pod opieką nauczycieli.
Nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni w ramach otwartego konkursu na zadania publiczne z zakresu kultury. Nagrodzone prace zostaną wkrótce zamieszczone na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.