Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-06-14 21:51:57 przez eb

Piknik literacki w Tężni

Biblioteka w Bochni zaprasza na piknik literacki pod hasłem „CZYTANIE I PODRÓŻOWANIE”, który odbędzie się 19 czerwca 2022 r. (niedziela) w Tężni Solankowej w Bochni.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie: zabawę, rozrywką i naukę.

W programie pikniku:
14.00 – rozpoczęcie, rozdanie nagród za konkurs literacki „Od pierwszych wersów już na całe życie” i e-konkurs, zapisy na grę terenową „Na koniec świata i z powrotem”,
14.15 -14.30 - Start gry terenowej
14.30 – Spektakl „Pinokio” Teatru KRAK-ART
15.10 – Spotkanie z Maurycym Polaskim „Corrida językowa”
15.50 – Losowanie gadżetów dla uczestników akcji „Książka w zasięgu ręki”
16.00 – Spektakl „Jaś i drzewo fasolowe” Teatru KRAK-ART
16.50 – Ogłoszenie wyników gry terenowej „Na koniec świata i z powrotem”. Rozdanie nagród
17.00 – Występ Baśniowej Kapeli „Pomieszanie z poplątaniem”
17.50 – Losowanie gadżetów dla uczestników akcji „Książka w zasięgu ręki”

Atrakcje towarzyszące to: stoisko Szkoły Językowej „ENCJO!”; stoisko wymiany książek ; czytelnia pod chmurką; namiot i zabawy „Dookoła Świata”; oryginalne tipi i rytuały indiańskie; animacje dla dzieci: malowanie twarzy, bańki mydlane, zamykanie w bańce, skręcane baloniki, gry i zabawy z animatorem; gry planszowe XXL; stoisko integracyjne polsko – ukraińskie dla dzieci i inne interesujące prppozycje.

Piknik realizowany w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy, zamawiamy odpowiednią pogodę a uczestnicy powinni zabrać ze sobą dobry humor ;-).