Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-29 05:09:17 przez system

Rajbrockie święto truskawki

Ulewny deszcz i niska temperatura nie popsuły humorów i chęci do dobrej zabawy tym wszystkim, którzy w niedzielne popołudnie przybyli na plac obok Wiejskiego Domu Ludowego w Rajbrocie. Wbrew wszystkim przeciwnościom pogodowym udało się zaprezentować program artystyczny przygotowany dla widzów.

Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie, które w swoim programie miały m.in. tańce hiszpańskie oraz regionalne. Następnie swoje możliwości wokalne prezentował chór szkolny z Zespołu Szkół w Rajbrocie prowadzony przez panią Dorotę Suder.
Kolejno na scenie prezentowały się - Orkiestra Dęta z Rajbrotu, kabaret młodzieżowy z Zespołu Szkół w Rajbrocie oraz brzeski zespół De Facto, który zagrał covery m.in. zespołu Łzy, Maryli Rodowicz.
Ze względu na niesprzyjającą pogodę program Rajskiego Święto Truskawki uległ pewnym modyfikacjom — część występów odbyła się również na sali tanecznej. W budynku występowała m.in. sekcja Taekwondo prowadzona przez Sławomira Franczaka oraz uczestnicy IV edycji programu You Can Dance, — wśród których obecna była m.in. Kaja Kudełko.
W międzyczasie swój występ na scenie rozpoczęły "Aniołki Cichego". Grupa młodzieży z Lipnicy Murowanej pod kierunkiem ks. Piotra Cichońskiego zaprezentowała dynamiczny program kabaretowy, który spotkał się z aplauzem publiczności. Sporo uznania zyskał również pokaz tańca nowoczesnego przygotowany przez Paulinę Czachor z Nowego Wiśnicza.
W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru — kapelę "Biaciary" widzowie mogli zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu druhów z OSP w Lipnicy Murowanej.
Rajskie Święto Truskawki nie mogło się obyć bez wyborów swojej miss. Do konkursu stanęło 6 dziewczyn, spośród których publiczność wybrała swoją Miss oraz V-ce Miss. Tytuł Truskawkowej Miss 2009 przypadł Edycie Paruch, a v-ce Miss Katarzyna Stosur — obie są mieszkankami Rajbrotu. Gratulacje oraz nagrodę w postaci odtwarzacza DVD wręczył Wójt Gminy Lipnica Murowana Tadeusz Klimek. W ramach pełnienia obowiązków Miss rozlosowały nagrody dla uczestników loterii fantowej.
Kilkanaście minut po godzinie 20. rozpoczęła się część koncertowa Rajskiego Święta Truskawki. Jako pierwsza wystąpiła kapela "Baciary" — której występ zgromadził ponad 1 000 osób. Takie utwory jak: "Nie bój sie dziywcyno" czy też "Jak się bawią ludzie" pozwoliły na doskonałą zabawę zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.
Następnie przyszedł czas na mało jeszcze znaną w Rajbrocie kapelę — "Harnasie", której muzyka towarzyszyła bawiącym się do późnych godzin nocnych.
Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Rajbrotu.
Serdeczne podziękowania należą się osobom, które aktywnie włączyły się w organizację tegorocznego "Rajskiego Święta Truskawki" — Orkiestrze Dętej z Rajbrotu; dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Rajbrocie; dyrekcji oraz opiekunom i wychowankom przedszkola Samorządowego w Rajbrocie; ks. Piotrowi Cichoniowi wraz z młodzieżą z grupy "Aniołki Cichego"; zawodnikom sekcji Taekwondo z Rajbrotu wraz z trenerem Sławomirem Franczakiem oraz druhom OSP Rajbrot.