Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2008-10-08 03:51:14 przez system

Seniorzy on-line czyli warsztaty komputerowe babć i dziadków

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni ? Dział Zbiorów Audiowizualnych organizuje bezpłatne warsztaty komputerowe dla seniorów. Przedsięwzięcie ma na celu aktywizację osób starszych, zapoznanie z obsługą komputera oraz odkrycie bogactwa Internetu i walorów komunikacji elektronicznej.

W programie przewidziano naukę: podstawy obsługi komputera, poznanie edytora tekstu Microsoft Word (tworzenie i edycja tabel, grafika, formatowanie tekstu), korzystanie z serwisów internetowych, m.in. wyszukiwanie informacji miejskich portali informacyjnych, portali urzędów lokalnych oraz baz związanych z turystyką, edukacją czy kulturą, naukę obsługi poczty elektronicznej, nauka obsługi komunikatora Gadu-Gadu.
Rosnące zainteresowanie Internetem jako środkiem komunikacji, sprawiło, że do tego świata chcą przynależeć nie tylko ludzie młodzi, ale również starsi, dla których w większości jest to nowe medium technologiczne.
Warsztaty odbywać się będą cyklicznie w miesiącu listopadzie, w każdy poniedziałek lub czwartek w godzinach przedpołudniowych. Zapisy przyjmowane są do końca października w Dziale Zbiorów Audiowizualnych, w godzinach pracy działu. Ilość miejsc ograniczona. Koordynatorami programu są Alicja Imiołek i Cecylia Kuta. Więcej informacji pod tel. (0-14) 612 22 332 wew. 25, e-mail audio@biblioteka-bochnia.pl lub na stronie internetowej Biblioteki www.biblioteka-bochnia.pl