Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-02-20 19:00:49 przez system

"Wieczór Oscarowy" w Kinie Regis

23 lutego (w sobotę) - czyli na dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów - Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom. Początek o godz. 16.00.

Przybyli zobaczą 3 nominowane do Oscara obrazy, w tym polską "Zimną Wojnę" Pawła Pawlikowskiego.
Harmonogram projekcji:
• "Zimna wojna" (reż. Paweł Pawlikowski) - 3 nominacje (najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia). Seans o godz. 16.00
• "Green Book" (reż. Peter Farrelly) - 5 nominacji (najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy montaż.) Seans około godz. 18.00
• "Vice" (reż. Adam McKay) - 8 nominacji (najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepszy montaż). Seans około godz 20.30.

Tradycyjnie, projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą się m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski, oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne i losowanie upominków.
Fundatorem upominków jest - obchodząca 100-lecie istnienia, największa i najbardziej konkurencyjna sieć handlowo-produkcyjna na lokalnym rynku - "SPOŁEM" PSS w BOCHNI.

Mając na uwadze oscarowe nominacje, przy okazji pragniemy zaprosić też na regularne seanse filmu "Faworyta" (10 nominacji!), który będziemy mogli oglądać w kinie Regis w terminie: 22, 24-27 lutego, oraz filmu "Gdyby ulica Beale umiała mówić" (3 nominacje) w terminie 8-13 marca.

Opisy filmów:
Zimna wojna
Reż.: Paweł Pawlikowski
Wyk.: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
Polska/Francja/Wlk. Brytania, dramat, 84 min., 15 lat
Nominowana do Oscara w 3 kategoriach, mająca też na swoim koncie Europejske Nagrody Filmowe, Złotą Palmę, Złote Lwy i wiele innych nagród i nominacji."
Zimna wojna" to pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a przede wszystkim pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności, są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdziela ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej, rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.

Green Book
Reż.: Peter Farrelly
Wyk.: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini
USA, komedia, 130 min., 15 lat5 nominacji do Oscara, 3 Złote Globy, 3 nominacje i 1 wygrana BAFTA.
Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Obsypana nagrodami historia nieprawdopodobnej przyjaźni.
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Vice
Reż.: Adam McKay
Wyk.: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell
USA, komediodramat/biograficzny, 132 min., 15 lat
8 nominacji do Oscara, 6 nominacji do Złotych Globów ( w tym 1 wygrana), 5 nimonacji i 1 wygrana BAFTA.
"Vice" to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Dick Cheney, wiceprezydent USA za prezydentury George'a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. Film to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

WIECZÓR OSCAROWY W KINIE REGIS23 lutego 2019Kino Regis, ul.Regis 1, duża salaBilety: 12 zł