Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-10 04:52:02 przez system

Wieczór poezji Igi Kaczmarek

W ramach obchodów Dni Bochni Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poezji młodej bocheńskiej poetki - Igi Kaczmarek, czwartek 16 czerwca o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

Iga Kaczmarek jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, klasy humanistycznej. Pisze wiersze od szkoły podstawowej. Oddaje w nich zarówno swój zachwyt światem jak i ból istnienia. Potrafi zachwycić oryginalną formą, wzruszyć pięknem słowa i skłonić do refleksji nad zjawiskami, których nie dostrzegamy zaabsorbowani kłopotami dnia codziennego. Natchnienie czerpie z książek, których w jej domu jest zawsze bardzo dużo, z wyobraźni karmionej wrażeniami wyniesionymi z filmu, piosenki, czasem z tego co ją otacza. W 2008 roku, jako uczennica gimnazjum, wystartowała w konkursie dla gimnazjalistów pt. "Moje pierwsze wiersze", organizowanym przez wydawnictwo "Wiking". Na konkurs spłynęło przeszło 3 000 prac z całej Polski.
Iga znalazła się w gronie 10 laureatów, których wiersze złożyły się na tomik I edycji konkursu pt. "Moje pierwsze wiersze". Obok poezji swoich sił próbuje w dramacie, jest autorką jak na razie jednego zatytułowanego "Niczyja". Dramat został wystawiony w jej gimnazjum, a ona sama zagrała w nim główną rolę. W 2008 r. została laureatką pierwszej nagrody w grupie gimnazjalistów za wiersze nadesłane na konkurs "Od pierwszych wersów już na całe życie…" piątej edycji, organizowany co dwa lata przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki. W bieżącym roku prezentowała swoją twórczość podczas Międzynarodowych Obchodów Dni Poezji na "Opolskich Liniach Poetyckich".
Wiersze Igi Kaczmarek na wieczorku poetyckim zatytułowanym "Wszystko jest poezją, każdy jest poetą" zaprezentują: autorka i grono jej przyjaciół.