Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-12-19 21:44:22 przez system

Wiśnicz na przekór Europie

„Światli europejczycy” przekonują nas, aby nie używać słów Boże Narodzenie dla określenia nadchodzących Świąt. Aby szopkę, z małym Jezusem, Marią i Józefem zastąpić neutralnymi bałwankami, reniferami, śnieżynkami…

Tym głębsze chapeau bas dla tych wszystkich, którzy nie godzą się na zerwanie z naszą chrześcijańską tradycją i świątecznymi obyczajami. Dla Gminy Nowy Wiśnicz na przykład. Tam odbył się właśnie XIX Konkurs Bożonarodzeniowy w Starym Wiśniczu. Tematem tegorocznej edycji były rekwizyty kolędnicze i tradycyjne ozdoby choinkowe.

Komisja w składzie: Bernadetta Błoniarz, Halina Dudzic oraz Agata Załupska po obejrzeniu prac nadesłanych na konkurs, zgromadzonych na dwunastu stoiskach, w kategorii za stoisko przyznała:I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu,II miejsce dla Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym,III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Królówce.Wyróżniono Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łomna.

Prace indywidualne otrzymały nagrody równorzędne.
Za rekwizyty kolędnicze nagrodę otrzymali:Mikołaj Tokarz – Szkoła Podstawowa w Kobylu, Oliwia Pietroń, Joanna Daniec, Aleksandra Kokoszka, Joanna Krotos, Wioletta Łacny, Julia Wójcik oraz Natalia Hełmecka – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu, Zuzanna oraz Magdalena Salwa – Świetlica Wiejska w Połomiu Dużym , Klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Królówce, Kamila Brzegowa ze Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu, Alicja Karteczka z rodzicami oraz Marcelina Gicala z rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu.

Za ozdoby choinkowe nagrody otrzymali:Bartłomiej Kącki z babcią ze Szkoły Podstawowej w Królówce, Amelia Żylska z mamą ze Szkoły Podstawowej w Królówce, Wiktoria Sułek ze Szkoły Podstawowej w Kobylu, Świetlica Wiejskaw Kobylu, Gabriela Put ze Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu.

Wszyscy laureaci odebrali nagrody z rąk Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzaty Więckowskiej i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu Marcina Korty podczas otwarcia wystawy 13 grudnia 2018 r. Oglądać ją będzie można do 6 stycznia 2019 r.

Godziny otwarcia wystawy:
14 grudnia 2018 (piątek) godz. 9 -11
21 grudnia 2018 (piątek) godz. 9 -11
2,3,4,5 stycznia 2019 (środa, czwartek, piątek, sobota) godz. 9 -12
6 stycznia 2019 (niedziela) 12-14