Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-02-26 18:56:55 przez system

Wykłady w Civitas Christiana

W sobotnie popołudnie w siedzibie Oddziału KSCCh w Bochni przy ul. Białej zgromadzili się członkowie i sympatycy by wysłuchać kolejnego wykładu o dysfunkcjach układu endokrynologicznego.

Lekarz medycyny Marek Kania omówił budowę i działanie całego układu hormonalnego i naświetlił najczęstsze dolegliwości objawiających się w funkcjonowaniu naszego organizmu.

Natomiast w poniedziałek ks. dr Marek Mierzyński wygłosił wykład o tematyce biblijnej pt. „Duch Święty jako zasada życia chrześcijańskiego”. Na wykład przybyli m. in.: asystent posła Józefy Śzczurek Żelazko Elżbieta Adamska, dyrektor DPS Barbara Hałas, radny Gminy Miasta Bochni Bogusław Dźwigaj wraz z przedstawicielami SBiMZB, członkowie i sympatycy KSCCh oraz młodzież z Zespołu szkół nr 3 w Bochni z wychowawczynią Marta Jaroszewską.

Duch Święty stanowi źródło uświęcającej mocy i działania Kościoła, przemienia duchowe oblicze społeczeństw oraz każdego wierzącego, który pragnie realizując swoje chrześcijańskie posłannictwo dążyć do świętości, czyli ewangelicznej doskonałości.
Duch Święty pozwala czerpiąc z mocy sakramentów i Bożego Słowa odnajdywać nowe sposoby wyrażania miłości Trójcy Świętej w praktycznym życiowym postępowaniu naznaczonym Bożą miłością i miłosierdziem.