Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2008-11-13 02:39:25 przez system

Wystawa fotografii w "Galerii nad schodami"

Od wczoraj w "Galerii nad schodami" w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej możemy oglądać wystawę fotografii naszej redakcyjnej koleżanki, Elżbiety Bachmińskiej. Autorka jest wielką miłośniczką fotografii cyfrowej, kiedy to, bez finansowych konsekwencji, można w nieskończoność eksperymentować z ujęciami jednego tematu

Jak mówi sama twórczyni wystawy: "Na dziesięć zdjęć nieostrych czy nieciekawych zawsze znajdą się dwa, trzy, które warto zachować w zakamrkach szuflady czy też raczej - komputera.To własnie z takich zasobów pochodzą wywołane dla potrzeb wystawy fotografie".
Elżbieta Bachmińska nie probuje eksperymentować z ustawieniami czasu i przesłony. Wszystkie jej zdjęcia zrobione są na tzw. "automacie" i mają za zadanie zatrzymać w kadrze pewien wycinek migotliwej rzeczywistości: układ chmur na niebie, grę świateł w lesie czy niebanalną paletę kolorów na łące pokrytej chwastami. To własnie krajobrazy i przyroda, głównie z najbliższych okolic Bochni, zajmują fotografkę najbardziej. Ludzie interesują ją mniej, chyba, że w chwilach równie nietrwałych i niepowtarzalnych jak zjawiska przyrody: kiedy wiruje spódnica tancerki flamenco lub kiedy dzieci "dają z siebie wszystko" w szkolnym przedstawieniu.
Wystawa, zatytułowana po prostu "Moje zdjęcia" będzie trwała do końca listopada.