Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-02-12 12:20:25 przez system

Z Gimnazjum Nr 2 przez Skandynawię

Była ABBA, muminki, dzieci z Bullerbyn, Pippi, Greta Garbo, Andersen, Alfred Nobel i Wikingowie. W sumie wystarczająco dużo, by w pełni i ze szczegółami przedstawić wszystko to, co wiąże się z historią i kulturą Skandynawii. W Gimnazjum Nr 2 po raz dziewiąty odbył się bal europejski.

Bale w Gimnazjum Nr 2 wrosły już w tradycję szkoły. Od dziewięciu lat, czyli od początku istnienia gimnazjum, co roku wybrani uczniowie przygotowują występ, spektakl czy widowisko które przybliżyć ma tradycję, kulturę i historię danego kraju europejskiego. Zaczęło się od balu staropolskiego, a później rozpoczęła się "wędrówka" po całej Europie.
Przyszedł czas na m.in. Hiszpanię, Niemcy, Austrię, Włochy, Francję, Wielką Brytanię i Grecję. Wczoraj uczniowie gimnazjalnej "Dwójki" zabrali nas na wycieczkę po Skandynawii. Przedstawiono bohaterów książek, legend, muzyków znanych zespołów, naukowców i znane postacie filmu czy sportu. Oprócz dużej porcji faktów historii czy geografii nie zabrakło rozrywki.
W przerwach wszystkim czas umilała muzyka legendarnego zespołu ABBA. Obecny na spotkaniu burmistrz miasta oraz Pani wizytator byli zgodni, że muzyka ABBY przeniosła ich do lat ich młodości, kiedy utwory zespołu wędrowały na szczyty list przebojów. Bale co roku przygotowują nauczyciele przedmiotów humanistycznych głównie j. polskiego. Nad całością czuwali w tym roku nauczyciele: Bernadeta Gąsiorek, Małgorzata Buszko, Bożena Ludynia Sumera, Beata Biernat i Jarosaw Sroga. Za rok dziesiąty — jubileuszowy bal. Gdzie zawędruje Gimnazjum tym razem?