Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-08-10 17:47:15 przez KacperGlod

Za nami I Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej - ZDJĘCIA

W sobotę odbyła się pierwsza edycja Bocheńskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. W Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia zagrały Orkiestra Dęta Uście Solne oraz Wojtek Zięba i Przyjaciele.

Mimo pochmurnej pogody na Uzborni zgromadziło się spore grono widzów. Festiwal zainaugurowało przywitanie przez wiceprezesa Stowarzyszenia Cives Conscii, które organizowało wydarzenie, Piotra Podsadeckiego wszystkich przybyłych gości oraz przedstawienie planu imprezy. Następnie wydarzenie poprowadzili Edyta Marszałek-Wojciechowska oraz Kacper Głód, kolejno prezes oraz członek wymienionego Stowarzyszenia.

Pierwsi na scenie amfiteatru zagrali Orkiestra Dęta Uście Solne. Jak później wspomniał kapelmistrz orkiestry, Dawid Nowak, był to ich pierwszy koncert zagrany w Bochni, chociaż orkiestra działa już od 95 lat. Wśród zagranych utworów znalazły się hity polskiego oraz światowego kina, m.in. z filmów "Harry Potter", "Batman" czy "Janosik".

W przerwie między koncertami odbył się konkurs ze zgadywaniem utworów filmowych. Wśród nagród znalazły się m.in. wyjątkowe kubki Stowarzyszenia. Chwilę później miała miejsce także licytacja, w czasie której wylicytowano trzy pamiątkowe medale upamiętniające wydarzenie.

Po przerwie na scenie pojawili się członkowie zespołu Wojtek Zięba i Przyjaciele. Zaprezentowali oni utwory zarówno z pierwszej połowy XX wieku, jak i bardziej współczesne wykonania. Repertuar był różnorodny; mogliśmy usłyszeć zarówno pokłosie twórczości Johna Lennona czy Ryszarda Riedla jak i muzykę z programów Benny Hill czy Gangu Olsena.

Kiedy ze sceny amfiteatru wybrzmiały ostatnie utwory koncertu, słońce zdążyło już zajść za horyzont. W specjalnej strefie gastronomicznej można było zakupić również coś do jedzenia lub picia.

Jak zapewniają organizatorzy, planowana jest organizacja wydarzenia w formie cyklicznej, corocznej. Następna edycja festiwalu będzie miała zatem miejsce już następnego lata.

Fot. Urszula Machaj