Kategoria: Polska daleka i bliska - Paweł Wieciech Blog
Opublikowano: 2020-03-22 20:30:08 przez Czas2012

Z aparatem przez Polskę cz.I

Galeria Polska na 100 lat odzyskania niepodległości

Poniżej przedstawiamy bardzo obszerną galerię zdjeć z różnych miejsc w Polsce, głównie południowej jej części, od Poznania i Warszawy po Sudety i Przemyśl. Zdjęcia zrobione nie w egzotycznych zakątkach świata ale podczas urlopowych wypraw właśnie w naszym kraju.

Zwiedziliśmy małe miasteczka i duże miasta, pałacyki, pałace, dwory, zamki i kościoły. Przeszliśmy szlaki górskie, odwiedzili muzea, wystawy i skanseny. Chcielibyśmy by zdjęcia zachęciły każdego czytelnika który zajrzy na tą stronę do spakowania plecaka i w ciepły weekend czy piękny lipcowy tydzień wybrania się na polski szlak. Z pewnością nie będzie żałował. Polska, mimo dziejowych zakrętów i tragicznych wydarzeń, daje niesamowitą liczbę pozytywnych wrażeń. To spotkanie z naszą prawdziwą historią, kulturą i sztuką. Nie jest to oczywiście obraz pełny. Wiele znanych miejsc brakuje ale tylko po to by uzupełnić je przy galerii kolejnej, którą zamierzamy dodać przy następnej okazji świętowania ważnych wydarzeń z polskiej historii. Zdjęcia wykonał Paweł Wieciech.

Galeria powstała na przestrzeni kilku lat a publikacja (jeszcze w starym serwisie 11 listopada 2018 roku) jej pierwszej części wiąże się z okrągłą rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości równe 100 lat temu. Niestety, niespełna 20 lat później ponownie ją utraciła, co nie jest powodem do jakiejś entuzjastycznej radości. Zwłaszcza, że pełnej suwerenności nie odzyskaliśmy do dziś. Niemniej jednak zamieszczoną poniżej galerią zdjęć chcielibyśmy się wpisać w obchody tego jednego z najważnieszych polskich świąt.

Paweł Wieciech