Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-14 11:40:15 przez system

13 Studencki Festiwal Informatyczny w AGH

W dniach 16-18 marca w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się 13. Studencki Festiwal Informatyczny (SFI). Uczniowie, studenci i zawodowcy mogą poszerzyć swoją wiedzę informatyczną oraz praktyczne umiejętności, biorąc udział w licznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów branży IT.

Wśród tegorocznych prelegentów SFI będzie można spotkać prawdziwe sławy sektora IT. Największe zainteresowanie budzi Thomas H. Cormen – człowiek, który nadał algorytmice ludzką twarz, współautor podręcznika znanego każdemu studentowi informatyki. W AGH zagości też twórca systemu Minix, pierwowzoru znanego szerzej Linuxa - Andrew S. Tanenbaum, a także jeden z twórców języka programowania Haskell – Philip Wadler.

Nie zabraknie prelegentów z Polski. Od Pawła Sasko fani gry „Wiedźmin” dowiedzą się jak tworzono w niej kolejne misje, a o perspektywach rozwoju sztucznej inteligencji opowie Mariusz Flasiński. Będzie też coś dla tych, dla których doba jest zawsze za krótka – o tym jak zarządzać czasem w zawodzie programisty opowie Maciej Aniserowicz, założyciel podcastu DevTalk, a metody na poprawę produktywności zdradzi uczestnikom Piotr Nabielec.

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny. Zapisy obowiązują tylko na zajęcia warsztatowe. Studencki Festiwal Informatyczny od pierwszej edycji organizują studenci z kół naukowych informatyki czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Co roku wydarzenie jednoczy pochodzących z całej Polski profesjonalnych informatyków oraz miłośników tej dziedziny, którzy niekoniecznie mają okazję zajmować się nią zawodowo. SFI daje im wszystkim szansę na wymianę informacji i poglądów, nawiązanie ciekawych znajomości oraz poszerzenie horyzontów.

  1. Studencki Festiwal Informatyczny odbędzie się w Centrum Informatyki AGH (budynek D-17) przy ulicy Kawiory 21 w Krakowie.

Szczegółowe informacje na temat konferencji wraz z programem wydarzenia znajdą Państwo na stronie: www.sfi.org.pl i www.facebook.com/sfikrakow