Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-24 14:50:48 przez system

22. Marsz Jamników przejdzie przez Kraków

W niedzielę 11 września centrum Krakowa opanują jamniki. To za sprawą „Marszu jamników” organizowanego przez Radio Kraków we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, który spod Barbakanu na Rynek Główny przemaszeruje już po raz 22.

Na scenie pod Ratuszem swój finał będzie miała akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre”, podczas której Radio Kraków wraz ze swoimi słuchaczami szukało dobrych domów dla psich seniorów z krakowskiego schroniska.

Na jednym z 10 stoisk umiejscowionych wokół sceny pod Ratuszem na Rynku Głównym prowadzona będzie zbiórka karmy dla psich seniorów z podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach. Ze względu na specjalne wymagania i dolegliwości starszych psów w oznaczonym namiocie zbierana będzie wyłącznie karma mokra (w puszkach i saszetkach) i w miarę możliwości - wysokogatunkowa. Jak co roku na stoiskach wokół sceny będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Stoiska będą czynne od godz. 10.00 do 14.30.

Program Marszu Jamników 2016
Godz. 11:45: Zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu
Godz. 12:00: Rozpoczęcie pochodu
Godz. 12:30: Przybycie pochodu na Rynek Główny.

Na scenie pod Ratuszem:
- finał akcji adopcyjnej psich seniorów z krakowskiego schroniska "Pieskie życie zmieniamy na dobre"
rozstrzygnięcie konkursu na „najbardziej paradnego jamnika”

Godz. 13.45: Ogłoszenie wyników konkursu na wręczenie nagród
Godz. 14.00: Zakończenie oficjalnej części imprezy
Od godz. 10.00 do 14.30 na stoiskach w pobliżu sceny:
- zbiórka mokrej karmy w puszkach i saszetkach kramy w puszkach dla psów seniorów z podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach
- bezpłatne usługi dla psów i porady psich ekspertów