Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-08 15:56:12 przez system

290 placówek z Małopolski w Akademii Przyjaciół Pszczół

Zagospodarujcie 5m<sup>2</sup> dla pszczół i wygrajcie wyposażenie pracowni przyrodniczej<br />

Trwa konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół – programu edukacyjnego dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, domów kultury oraz świetlic z całej Polski. W ramach akcji, która jest elementem jubileuszowej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, placówki edukacyjne z woj. małopolskiego mogą poznać tajemniczy świat pszczołowatych zapylaczy i wygrać wyposażenie pracowni biologicznej. Wystarczy przesłać fotorelację z zajęć przeprowadzonych w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Zgłoszenia należy nadsyłać do 24 kwietnia 2015 r. Partnerem programu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Aby wziąć udział w konkursie, na stronie www.pomagamypszczolom.pl w zakładce Akademie Przyjaciół Pszczół należy bezpłatnie zarejestrować placówkę do programu. Dzięki temu opiekun otrzyma dostęp do materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych, opracowanych przez specjalistów, które posłużą jako inspiracja dla dalszych działań. Zadaniem konkursowym jest kreatywne zagospodarowanie umownych 5m2 dla pszczół – m.in. posadzenie roślin miododajnych, stworzenie gazetki edukacyjnej o ochronie pszczół czy zbudowanie i umieszczenie domków dla zapylaczy. Kolejnym krokiem jest przesłanie fotorelacji i opisu swoich działań za pomocą formularza dostępnego na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl/akademie po zalogowaniu się na swoje konto. Ostatecznym terminem nadsyłania prac konkursowych jest 24 kwietnia 2015 r. Najlepsi zostaną nagrodzeni.

Jury konkursu przyzna 5 nagród głównych oraz kilkadziesiąt wyróżnień. Fundatorem nagród jest firma ZT „Kruszwica” S.A., organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Nagrodą główną jest wyposażenie pracowni przyrodniczej w sprzęt edukacyjny lub pomoce do tworzenia przestrzeni dla pszczół o wartości 4 800 zł brutto.

Informacje o konkursie Akademii Przyjaciół Pszczół oraz regulamin są dostępne na stronie www.pomagamypszczolom.pl