Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-25 01:21:19 przez system

4 osoby zginęły na drogach w weekend

W ostatni weekend, tj. od 21 do 23 października na małopolskich drogach doszło do 29 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, natomiast 44 zostały ranne.

Dwie osoby poniosły śmierć w piątek. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Wieprz w powiecie wadowickim, gdzie jak wstępnie ustalono 18-letni kierowca VW polo na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z 47-letnią kierującą pojazdem marki kia. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 19-letnia pasażerka VW polo.

Do drugiego piątkowego wypadku doszło około godz. 19.50 w miejscowości Breń w powiecie tarnowskim, gdzie jak wynika ze wstępnych ustaleń 30-letni kierowca citroena potrącił przechodzącego przez jezdnię 59-letniego pieszego, który w wyniku obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

W sobotę w Nowym Sączu o godz. 9.00 doszło do kolejnego zdarzenia, w którym zginął człowiek. Jak wstępnie ustalono 61 – letni kmotocyklista stracił panowanie nad pojazdem uderzył w samochód markki audi, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia motocyklista zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W niedzielę ok. godz. 6 w Racławicach w powiecie miechowskim w wypadku drogowym zginął młody 21-letni pasażer pojazdu VW golfa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 22-letni kierowca tego pojazdu, na remontowanym odcinku drogi zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust, doprowadzając do dachowania pojazdu.