Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-16 10:12:02 przez system

41 medali diecezjalnych „Dei Regno Servire”

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczy w niedzielę, 20 listopada czterdzieści jeden medali „Dei Regno Servire”. Uroczystość odbędzie się w bazylice katedralnej w Tarnowie.

- Biskup odznaczy medalami osoby zaangażowane w życie parafii. Będą to m.in. organiści, członkowie Akcji Katolickiej, a także nadzwyczajni szafarze Komunii św., członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, wolontariusze Caritas, a także osoby pracujące w poradniach rodzinnych. W gronie wyróżnionych będą też małżeństwa - mówi ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Bp Andrzej Jeż zdecydował, że od tego roku wręczany będzie jeden rodzaj medalu, a nie tak jak dotychczas złoty, srebrny i brązowy.

Uroczystość odznaczenia będzie miała miejsce w tarnowskiej katedrze na zakończenie Mszy świętej o godz. 10.30, na której zgromadzą się młodzi z KSM oraz działacze Akcji Katolickiej z całej diecezji. Podczas tej Mszy św. około 50 kandydatów złoży przyrzeczenie i zostanie wcielonych w szeregi pełnoprawnych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Druga część obchodów odbędzie się w auli Jana Pawła II. Podczas uroczystości wręczone zostaną dyplomy i wyróżnienia za zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej a także legitymacje i odznaki dla nowych członków Stowarzyszenia.

Razem z młodzieżą na Mszy św. o godz. 10.30 będą modlić się działacze Akcji Katolickiej. Spotkanie dla tej grupy rozpocznie się już o godzinie 9.00 w auli Jana Pawła II. Odbędzie się wtedy finał konkursu plastyczno – fotograficznego pod hasłem: „Moja chrzcielnica”, ogłoszonego przez Akcję Katolicką.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata będzie przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W katedrze i we wszystkich parafiach diecezji zostaną wypowiedziane słowa Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.