Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-30 22:56:24 przez system

5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia w całym kraju obchodzimy bardzo ważne święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego, by całą swoją uwagę skierować na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenić ich za wytrwałą "produkcję dobra" w swoim środowisku.

Aby wzmocnić grupy wolontariackie w całym kraju utworzony został interaktywny Portal Produkcji Dobra (pod adresem: www.szkolnywolontariat.pl), którego częścią będzie mapa działających formalnych i nieformalnych Szkolnych Grup Wolontariackich (SGW) w całej Polsce. Rozpoczęcie działalności Portalu planowane jest na 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Strona www.szkolnywolontariat.pl ma być miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy grupami wolontariackimi, promowania ich działalności, jak również ma ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy środowiskiem wolontariuszy. - Nasz portal ukazywał będzie grupy wolontariuszy z całej Polski oraz ich akcje. Każda grupa wolontariacka (lub jej opiekun) będzie mogła zarejestrować się na stronie i założyć konto swojej grupie aby uzupełnić profil koła wolontariackiego, dodawać materiały, zdjęcia i kontakty. Dzięki temu cała Polska będzie mogła przekonać się jak wielu wolontariuszy świadczy nieodpłatną pomoc na rzecz innych a same grupy zaprezentują swoją działalność wszystkim zainteresowanym. Korzystając z łatwego wyszukiwania na Mapie Produkcji Dobra wolontariusze będą mogli znaleźć podobne grupy w swojej okolicy i wspólnie prowadzić akcje - mówi Jarek Marciniak ze Stowarzyszenia Młodzieży Spontanicznej "Esemems".
- Uruchamiając portal 5 grudnia chcemy podnieść rangę Dnia Wolontariusza i sprawić, by ten dzień zajął ważne miejsce w świadomości społecznej - dodaje.

Akcja jest częścią projektu „Spontanicznie w Małopolsce”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji na spontaniczniewmalopolsce.fam.org.pl i www.szkolnywolontariat.pl