Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-02 14:15:49 przez system

8 sierpnia - Wielki Dzień Pszczół

Świat przyrody kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic. Bo czy uwierzycie, że pszczoła może mieć także filetowy kolor a niektóre gatunki mieszkają w jamkach w ziemi? Te i wielu innych niesamowitych faktów na ich temat możecie poznać już 8 sierpnia podczas IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół – święta, które powstało w ramach programu edukacyjnego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Tego dnia w wielu miejscach w województwie odbędą się przyrodnicze gry terenowe i wiele innych atrakcji edukacyjnych. Warto odwiedzić wybraną placówkę przyrodniczą w okolicy i poznać intrygujący świat pszczół!

Już 8 sierpnia oczy wszystkich Polaków zwrócą się w stronę pożytecznych owadów, jakimi są pszczołowate. To za sprawą ich corocznego, ogólnopolskiego święta - Wielkiego Dnia Pszczół – w ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych w całej Polsce będzie można wziąć udział w szeregu atrakcji w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Do świętowania w województwie małopolskim zapraszają:
1. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu, ul. B.W. Długoszewskiego 83 b, 33-300 Nowy Sącz
2. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu, Podegrodzie 525, 33-386 Podegrodzie
3. Babiogórski Park Narodowy, 34-222 Zawoja 1403
4. Tatrzański Park Narodowy, ul. Kuźnice 1, 34-500 Zakopane
5. Muzeum Pszczelarskiego "Sądecki Bartnik" w Stróżach, 33-331 Stróże 235