Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-08-12 20:32:48 przez eb

A - 4 trzypasmowa!

Wzbogacenie autostrady A-4 o trzeci pas ruchu na odcinku pomiędzy Tarnowem a Wrocławiem zapowiedział wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podczas wtorkowej konferencji prasowej. Przebudowa ma się zacząć po 2025 roku.

Podczas konferencji mówiono również o innych, wielkich inwestycjach drogowych w naszym regionie: budowie „sądeczanki”, łączącej Nowy Sącz z autostradą w Brzesku czy drogi S7 od Krakowa do granicy województwa świętokrzyskiego. Ale największa niespodzianką była właśnie zapowiedź poszerzenia "Aczwórki".

Rozbudowa autostrady połączona będzie z rozbudową dwóch węzłów - Balice 2, gdzie droga wojewódzka zostanie przełożona na drugą stronę autostrady, oraz Kraków Południe.

Odcinek między Krakowem a Tarnowem jest jednym z najbardziej obciążonych. Poprawa funkcjonowania tej drogi na pewno wszystkim nam pomoże. To oczywiście perspektywa do 2033 roku – mówił Ryszard Pagacz

Z kolei dyrektor GDDKiA w Krakowie Tomasz Pałasiński stwierdził: Małopolska jest jednym z trzech województwa o największym obciążeniu ruchu samochodów w Polsce. To pociąga za sobą szereg konsekwencji, zarówno bezpieczeństwa, jak i w komforcie i szybkości podróży