Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-12 15:16:06 przez system

A co w lipcu?

Przygotowania duchowe i logistyczne do Światowych Dni Młodzieży trwają już ponad dwa lata. O tym, jakie plany mają młodzi na lipcowe wydarzenia, od 7 kwietnia można usłyszeć w nowym programie „Rozmowy na Synaju”.

Jak obiecują twórcy programu, pod lupę zostaną wzięte lipcowe wydarzenia – Tydzień Misyjny (20-25 lipca) i Papieski (26-31 lipca). O pierwszym z nich opowiedzą goście z 9 spośród 11 okręgów naszej diecezji. Młodzi opowiedzą o kolejnych dniach wizyty pielgrzymów z całego świata, o problemach, z jakimi się borykają, o możliwościach zaangażowania się i o korzyściach płynących z długotrwałych przygotowań.

– Temat jest bardzo głęboki i 15 minut, które mamy poświęcone na jeden odcinek, to zdecydowanie za mało, by przekazać wszystkie informacje – mówi Tomasz Bryndal, prowadzący program. –* Trzeba przyznać, że młodzi, którzy nas odwiedzają, wiedzą już praktycznie wszystko o ŚDM i w tak krótkim czasie potrafią przekazać odpowiednią pigułkę wiedzy, zarówno tym, którzy do tej pory o tym wydarzeniu wiedzieli niewiele, jak i tym, którzy zastanawiają się jeszcze, w jaki sposób mogą się w nie włączyć. *

Dwa odcinki poświęcone będą również przygotowaniom do Tygodnia Głównego (Papieskiego), o których odpowiedzą młodzi z okręgów: bocheńskiego i brzeskiego – podlegających pod III strefę zakwaterowania na Wydarzenia Centralne. To właśnie u nich będą gościć młodzi w czasie wizyty papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie.

Program współtworzony jest z Małopolską Telewizją IMAV. Emisja odcinków odbywa się od 7 kwietnia, co czwartek, o godzinie 20.15 na kanale aMazing w sieci kablowej Multimedia Polska oraz na kanale Youtube: Telewizja Synaj.

Angelika Biernat

Link do pierwszego odcinka „Rozmów na Synaju” można znaleźć TUTAJ