Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-14 15:04:22 przez system

AGH i Samsung wspólnie na rzecz nowych technologii

14 lutego Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz firma Samsung Electronics podpisały porozumienie o współpracy. Tym samym AGH zyskuje kolejnego partnera do prowadzenia projektów badawczych spajających działania uczelni z potrzebami przemysłu.

Umowa, z jedną z największych firm elektronicznych na świecie, przyniesie korzyści między innymi studentom kierunków IT. Jej celem jest prowadzenie wspólnych inicjatyw badawczo-rozwojowych oraz dydaktycznych. Zawarte dziś porozumienie zakłada przede wszystkich możliwość dofinansowania prac dyplomowych i doktoranckich. Pozwoli także na wymianę doświadczeń między środowiskiem akademickim, a specjalistami z firmy z obszaru nowych technologii komunikacyjnych.

Raz do roku firma Samsung będzie przekazywała uczelni listę propozycji tematycznych wskazując tym samym interesujące firmę kierunki badań. Na podstawie tych wskazówek studenci i doktoranci kierunków informatycznych będą prowadzić swoje projekty i prace dyplomowe.

Jak podkreśla inicjator współpracy prof. Krzysztof Zieliński podpisana umowa daje szereg możliwości. - *Między innymi finansowanie przez firmę badań pilotażowych w obszarze technologii chmurowych i sieciowych, praktyki dla studentów i doktorantów czy seminaria technologiczne organizowane przez pracowników firmy dla studentów i pracowników Katedry Informatyki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Korzyścią płynącą z zawartego porozumienia jest również wsparcie procesu kształcenia oferowane przez firmę w zakresie realizacji zaawansowanych technologicznie wykładów i laboratoriów. *

Umowę sygnowali: Youngmin Lee Prezes Samsung R&D Europe oraz prof. Jerzy Lis Prorektor ds. Współpracy AGH.