Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-16 16:30:40 przez system

Amerykańska armia w Tarnowie

Amerykańscy żołnierze 31 maja przyjadą do Tarnowa. Na tarnowskim rynku będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu wojska Stanów Zjednoczonych i porozmawiać z żołnierzami. Tarnów będzie pierwszym spośród kilku polskich miast, które w tym roku odwiedzi amerykańska armia.

- W ten sposób chcemy podkreślić naszą ścisłą współpracę z państwami członkowskimi NATO oraz sojusz z Polską – podkreślała Pam de Volder, konsul ds. prasy i kultury, podczas wizyty w Tarnowie.

W trakcie rozmowy przedstawicieli Konsulatu Generalnego USA z prezydentem Tarnowa Romanem Ciepielą ustalono ogólne warunki pobytu w mieście amerykańskich żołnierzy.

Kolumna wojskowa wjedzie do miasta najprawdopodobniej od strony ul. Lwowskiej, a następnie przejedzie ulicą Wałową i przez Plac Kazimierza wjedzie na rynek, gdzie prezentowany będzie wojskowy sprzęt. Amerykanie zaprezentują m.in. pojazdy opancerzone typu striker, humvee, a także innego rodzaju broń. Postój na tarnowskim Rynku potrwa mniej więcej od godz. 12.00 do godz.14.00.

Będzie to także okazja, aby nie tylko przyjrzeć się z bliska wyposażeniu amerykańskiej armii, ale także porozmawiać z żołnierzami i zrobić pamiątkowe zdjęcia. W tym samym czasie swoje uzbrojenie zaprezentuje także polska armia.