Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-25 15:00:36 przez system

Anglik zniszczył 6 samochodów

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 34-letniego obywatela Anglii, który wracając do hotelu zniszczył 6 pojazdów, zaparkowanych wzdłuż ulicy. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak po szybkiej interwencji policjantów został zatrzymany. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek 20 stycznia. Nad ranem do patrolujących rejon centrum Krakowa policjantów wpłynęło zgłoszenie, że przy jednej z ulic ktoś uszkodził kilka pojazdów zaparkowanych wzdłuż ulicy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli uciekającego mężczyznę. Policjanci ruszyli za nim i kilka minut później uciekinier był w ich rękach.

Zatrzymany to 34-letni obywatel Anglii. Mundurowi ustalili, że mężczyzna przyjechał na kilka dni do Polski, a wieczorem wybrał się do krakowskich pubów. Nad ranem, będąc po wpływem alkoholu, gdy wracał do hotelu wpadł na pomysł, żeby zniszczyć zaparkowane wzdłuż ulicy samochody. Mężczyzna urywał lusterka, a jeden z pojazdów posiadał zagniecenia w karoserii świadczące o tym, że zatrzymany musiał skakać po samochodzie. Będący na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył m.in. ślady obuwia z maski pojazdu.

Następnego dnia do komisariatu zgłosili się pokrzywdzeni. Zniszczenia opiewają na prawie 8 tysięcy złotych. Z uwagi na to, że zatrzymany jest obcokrajowcem funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 10 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.