Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-01-14 22:04:12 przez system

Ani jednego policjanta dla Bochni

9 stycznia 2019r. w siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy ul. al. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Młodzi adepci sztuki policyjnej otrzymali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora dra Krzysztofa Pobuty. Gościem uroczystości był Zbigniew Starzec, wicewojewoda Małopolski, który wręczył nowym policjantom zasady etyki policyjnej

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 112 funkcjonariuszy. Funkcjonariusze ci, zostali przyjęci do służby w garnizonie małopolskim 31 grudnia ubr. (w 2018 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął do podległych jednostek w sumie 480 osób).
Teraz przed nowo przyjętymi policjantami sześciomiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 43 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji, a 11 Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią m.in. Oddział Prewencji Policji.

Zasilone zostaną także szeregi komend miejskich, powiatowych oraz komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 6 nowych policjantów trafi do KPP Chrzanów . Do komend powiatowych Policji w Oświęcimiu, Olkuszu oraz Myślenicach przydzielonych zostanie po 5 policjantów. Komendy Powiatowe w Brzesku i Nowym Targu zyskają po 4 młodych adeptów sztuki policyjnej, natomiast Komendy w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej po 3 policjantów . Do Komendy Powiatowej w Miechowie, Zakopanem, Dąbrowie Tarnowskiej i Limanowej trafi natomiast po 2 funkcjonariuszy. W jednostkach Policji w Nowym Sączu oraz Proszowicach służbę rozpocznie po 1 nowym funkcjonariuszu.

Tekst i zdjęcie z brzesko.policja.gov.p