Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-28 19:40:07 przez system

„Armaty” Męskiego Grania wystrzeliły w Krakowie

W sobotę 27 czerwca w Krakowie odbył się pierwszy koncert trasy koncertowej Męskie Granie 2015, sponsorowanej jest przez markę Żywiec. Na scenie zagrały jedne z największych osobowości polskiej sceny muzycznej: Rebeka, Molesta Ewenement, Natalia Przybysz, Skubas, Hey oraz pierwszy raz na Męskim Graniu – Kult. Na koniec usłyszeliśmy supergrupę stworzoną specjalnie na tegoroczną edycję - Męskie Granie Orkiestra.

W sobotni wieczór stadion Korony wypełnił się muzyką oraz ponad czteroma tysiącami osób, które sprawiły, że stał się on pulsującym centrum miasta. Jako pierwszy przed krakowską publicznością wystąpił elektroniczny duet Rebeka. Brzmienie syntezatorów i rytm basów wciągnęły słuchaczy w muzyczne opowieści zespołu. Chwilę później na scenie pojawiła się legenda polskiego rapu - Molesta Ewenement. Zaprezentowali oni swoje najbardziej znane utwory, w tym utwór „Teraz”, który zapowiada długo oczekiwany krążek. Wspólnie z nimi utwór „Wiedziałem, że tak będzie” zaśpiewała Mister D., czyli muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej.

Natalia Przybysz i Skubas to kolejni artyści sobotniego wieczoru. Utwory z najnowszej płyty Natalii Przybysz „Prąd” przeszyły niczym tytułowy ładunek elektryczny zgormadzoną publiczność. Nie było również chyba nikogo, kto nie dał się wprawić w melancholijny stan kawałkiem „Nie mam dla ciebie miłości” Skubasa, jednego z najlepszych męskich głosów w kraju. W trakcie koncertu dołączył do niego Piotr Bukartyk – artysta znany z niebanalnych piosenek oraz gitarowego zamiłowania. Razem brawurowo wykonali utwór „Na twarz”.

Niektórych zespołów nie trzeba zapowiadać i tak było tym razem. Ikona polskiego rocka, zespół HEY po raz kolejny pokazał, że nie ogranicza się do jednej konwencji i umiejętnie łączy klasyczne rockowe rysy z inspirującymi artystów innymi gatunkami. Kasia Nosowska jak zawsze z niesamowitą skromnością oczarowała publiczność. Po raz pierwszy w historii Męskiego Grania wystąpił Kult, na który z pewnością czekało bardzo wielu fanów przybyłych na Stadion Korony. Lider zespołu, Kazik Staszewski, jak zawsze z wielką energią i charyzmą, poruszył zebranych pod sceną fanów.

Na deser przed krakowską publicznością zagrała supergrupa stworzona przez Andrzeja Smolika specjalnie na tegoroczną, szóstą już trasę koncertową. Zespół w składzie Fisz, Mela Koteluk, Ørganek, Michał Fox Król, Krzysztof Zalef Zalewski, Kuba Galiński to grono niezwykłych artystów, którzy połączyli swoje siły i zaprezentowali kultowe utwory polskiej sceny muzycznej takie jak: „Spalam się”, „Jestem sam”, Zaopiekuj się mną” czy „Czterej pancerni”. Nie mogło oczywiście zabraknąć tegorocznego hymnu Męskiego Grania, czyli utworu „Armaty”, którym na zakończenie Fisz i Mela Koteluk porwali całą zgromadzoną publiczność. Pierwszy koncert trasy za nami. Kolejne zaskakujące muzyczne kolaboracje już 11 lipca we Wrocławiu.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl.

Bilety do nabycia na www.MeskieGranie.pl i www.ebilet.pl.