Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-30 14:53:19 przez system

Autobusy za darmo 1 listopada

W dniu Wszystkich Świętych osoby korzystające z tarnowskiego transportu publicznego podróżować będą nieodpłatnie. Na ulice Tarnowa wyjadą dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej, a tarnowskie cmentarze będą czynne całą dobę.

31 października uruchomione zostaną linie okolicznościowe (specjalne) C1, C2 oraz C5 do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej. Pozostałe kursy w tym dniu odbywać się będą zgodnie z rozkładem jazdy na soboty. W autobusach obsługujących linie specjalnie w przeddzień święta zmarłych obowiązują takie same ceny biletów jak na wszystkich pozostałych liniach komunikacji miejskiej w Tarnowie.

1 listopada będzie można skorzystać z dodatkowych linii autobusowych C1, C2, C3, C4, C5 oraz C6, które będą kursować do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej. Zaplanowano również dodatkowe kursy na linii nr 9. Ponadto, w związku ze zmianą organizacji ruchu w sąsiedztwie cmentarzy, ulegną zmianie trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. W dniu Wszystkich Świętych podróżowanie miejskimi autobusowymi będzie bezpłatne.

W najbliższy weekend zmianie ulegnie także organizacja ruchu w rejonie cmentarzy. Zmiany dotyczyć będą poruszania się w obszarze Starego Cmentarza, a także cmentarzy w Krzyżu, Klikowej, Mościcach, i cmentarza parafialnego przy ul. Lwowskiej.