Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-23 17:23:37 przez system

Aż 6 ofiar śmiertelnych w ostatni weekend

W ostatni weekend, tj. od 20 do 22 listopada na małopolskich drogach doszło do 30 wypadków drogowych, w których zginęło 6 osób, natomiast 27 zostało rannych. Wszystkie ofiary śmiertelne tego weekendu to piesi w grupie wiekowej powyżej 50 roku życia, a do wypadków tych dochodziło w godzinach wieczornych w momencie, gdy widoczność człowieka na drodze była znacznie ograniczona.

Małopolska Policja prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę, rozsądek i życzliwość na drodze. Ze szczególnym apelem zwracamy się do pieszych aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i używali elementów odblaskowych poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązuje przepis nakazujący każdemu pieszemu, poruszającemu się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, posiadania elementu odblaskowego w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, chyba że porusza się po chodniku lub drodze dla pieszych.

Przez cały czas małopolska Policja prowadzi zaostrzoną procedurę kontrolną „Policja przeciw pijanym kierującym” - przy każdej kontroli drogowej, niezależnie od przyczyny podjęcia interwencji, sprawdzają stan trzeźwości kierującego. W ciągu tych trzech ostatnich dni policjanci ujawnili blisko 80 pijanych kierujących.