Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-07-08 20:10:07 przez system

Balice: kosztowne zapomnienie bagażu

Na brak pracy nie mogli narzekać w sobotnie popołudnie (6 lipca) funkcjonariusze Grupy Bezpieczeństwa Lotów z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach. Aż trzykrotnie, z powodu pozostawionych bez opieki bagaży, podejmowali oni działania minersko-pirotechniczne.

Szczęśliwie, żaden z przedmiotów nie zawierał materiałów i urządzeń wybuchowych mogących zagrozić życiu lub zdrowiu.Pierwszy alarm, pozostawienie przed terminalem na postoju taksówek dużej walizki i torby z lekami kosztowało 74 - letnią obywatelkę USA 100 złotych.

Kolejni sprawcy podjęcia działań przez funkcjonariuszy - obywatel Arabii Saudyjskiej, który pozostawił niewielki pakunek na peronie kolejki oraz obywatel Egiptu, który odjechał sprzed terminala bez trzech ogromnych walizek i wózka dziecięcego, również nie mogli liczyć na wyrozumiałość funkcjonariuszy. Cudzoziemcy ukarani zostali mandatami w wysokości 500 złotych.

Niestety, początek nowego tygodnia też nie należał do spokojnych. Funkcjonariusze znowu zmuszeni byli interweniować. W tym przypadku przyczyną alarmu była walizka pozostawiona bez opieki w części ogólnodostępnej terminala. Tym razem koszt „zapomnienia” bagażu wyniósł pasażera 500 złotych.

Zdjęcie z https://cowkrakowie.pl