Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-18 23:01:19 przez system

Baltic Sea Youth Philharmonic w Lusławicach

25 marca o godzinie 19:00 w Centrum w Lusławicach odbędzie się wyjątkowy koncert symfoniczny w wykonaniu międzynarodowej orkiestry młodzieżowej Baltic Sea Youth Philharmonic pod dyrekcją maestro Kristjana Järrviego.

Powołana do życia i prowadzona przez charyzmatycznego dyrygenta Kristjana Järviego orkiestra powraca do Polski, z premierą niezwykłego programu „Rejs Bałtykiem”, ukazującego bogaty i różnorodny pejzaż muzyczny krajów basenu Morza Bałtyckiego. Zabrzmią dzieła kompozytorów reprezentujących wszystkie kraje tego regionu: Danię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Rosję, Estonię, Łotwę, Litwę, Niemcy i Polskę, a wśród nich m.in. kompozycje cenionych na świecie twórców: Jeana Sibeliusa, Edvarda Griega, Krzysztofa Pendereckiego, ale też młodych kompozytorów współczesnych, jak choćby Gediminasa Gelgotasa z Litwy.

Premiera programu „Rejs Bałtykiem” („Baltic Sea Voyage”) orkiestry Baltic Sea Youth Philharmonic odbędzie się 25 marca w Lusławicach oraz 26 marca w ramach 19. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie.
Znakomity zespół zainauguruje też pierwsze w Polsce międzynarodowe warsztaty BYP LAB w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

W dniach 21-26 marca w Lusławicach, odbędą się warsztaty kompozytorskie BYP LAB. Warsztaty poprowadzi Daniel Schnyder, znany kompozytor i wykonawca zarówno muzyki jazzowej, jak i klasycznej. Uczestnicy będą również mogli pracować bezpośrednio z członkami orkiestry, jak też czerpać z cennych wskazówek i doświadczeń jej założyciela oraz dyrektora muzycznego Kristjana Järviego.

Koncert poprzedzi konferencja prasowa poświęcona warsztatom i koncertowi Baltic Sea Youth Philharmonic oraz uroczyste podpisanie umowy z Mecenasem programów edukacyjnych i koncertowych Centrum – Grupą Nowy Styl. W wydarzeniu wezmą udział prof. Krzysztof Penderecki, maestro Kristjan Järvi, panowie Adam Krzanowski i Rafał Chwast reprezentujący Grupę Nowy Styl oraz dyrektor Centrum Adam Balas. Przedstawicieli mediów zapraszamy do kontaktu z biurem Centrum w Krakowie – 12 333 40 01, krakow@penderecki-center.pl

Środa, 25 marca 2015, 19:00, sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego Lusławice
„Baltic Sea Voyage”
Kristjan Järvi – dyrygent
Baltic Sea Youth Philharmonic
W programie: Beethoven, Sibelius, Kilar, Penderecki, Stenhammar, Nielsen, Grieg, Rimski-Korsakow, Pärt, Gelgotas, Kalniņš

Informacje I rezerwacja biletów: www.penderecki-center.pl